1920x100 firma

Drodzy obecni i przyszli kursanci,

To już 20-y rok działalności Happy English- Brygida Biedroń. 20 interesujących lat, podczas których spotkałam ciekawych ludzi, znalazłam oddanych przyjaciół,  nauczyłam wielu języka angielskiego (choć niektórych nie zdołałam), 100% zdających różne egzaminy, zdało je.

great job

 

 

W tę 20-ą rocznicę podjęłam też kilka ważnych decyzji. 

Zdecydowałam, że rok szkolny 2021/2022 będę dalej prowadziła zajęcia tylko i wyłącznie online.

online

Uważam, że jest to sprawdzony sposób nauki, niosący ze sobą dużo pozytywnych rzeczy, zarówno dla mnie- prowadzącej i Was- uczących się. Nie widzę żadnych złych stron nauki online jeśli chodzi o nauczanie i możliwość absorpcji wiedzy.   Innymi słowy, moim zdaniem, jeśli ktoś rzeczywiście chce, robi wszystko żeby, to jest w stanie przyswoić język, chociażby w zakresie zadawalającym.

Pamiętajmy, jakąkolwiek drogą się uczymy, to tak naprawdę od chęci uczącego się zależy najwięcej. Nie jesteśmy w stanie zmusić nikogo do pracy, jeśli ktoś rzeczywiście nie znajduje w sobie chęci, trudno jest coś z tym zrobić. 

Drugą kwestią, a jest mi o niej trudno mówić, są finanse.

 

fee

Jak wszyscy widzimy, ceny żywności i usług poszły wyraźnie w górę. Wiemy, że osoby prowadzące działalność gospodarczą, są już, ale i będą dodatkowo obarczone zwiększonymi podatkami.

Z przykrością muszę powiedzieć, że byłam zmuszona do podniesienia cen, właściwie do poziomu cen w innych miejscach edukacji,  i że nie jestem już w stanie dawać jakiekolwiek zniżek za lekcje. ( cennik)

Mam nadzieję, że moi kursanci zrozumieją sytuację. Zakładam również, że życzą mi dobrze i pragną żebym zarabiała na poziomie powyżej najniższej płacy krajowej.

Zeszły rok szkolny zakończył się w dość zdrowotnie dramatycznych okolicznościach i nie byłam w stanie przypomnieć starym uczniom o zarezerwowaniu sobie miejsc na nadchodzący rok szkolny.

Ci najbardziej chętni, oczywiście, zrobili to sami. Innym chętnym, przypominam, że ilość miejsc jest ograniczona. Czuję również, że powinnam poinformować, że " najbardziej chodliwe" godziny zajęć są już zajęte.