1920x100 firma

Witajcie w nowym roku 2022.

Życzę wszystkim zdrowia i spełnienia. Realizacji planów oraz dużo radości.

 

coding platform STEM code

Przekazuję też informację, jaką dostałam od administratora platformy Whereby, na której mamy nasz pokój zajęć, że od 14go lutego przechodzą na bardziej bezpieczny rodzaj kodowania swojej platformy. Od tego dnia będą obsługiwać ruch na platformie nie inny niż TLSv1.2 z kodów poniższych stron:

  • ECDHE-ECDSA-AES128-GCM-SHA256
  • ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256
  • ECDHE-ECDSA-AES256-GCM-SHA384
  • ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384

Ma to nic nie zmienić we wchodzeniu na nasze spotkania bo większość naszych urządzeń automatycznie się przekoduje, starsze urządzenia mogą jednak mieć problemy.

Jeśli ktoś zobaczy informacje " site can't be reached", powinien próbować zaktualizować urządzenie lub przeglądarkę, z której korzysta. Może również spróbować użyć innej przeglądarki, gdyż niektóre lepiej wspierają zapis. Mówiąc szczerze, totalnie się na tym temacie nie znam, ale mam nadzieję, że wspólnie sobie z tym poradzimy!

 

Drodzy obecni i przyszli kursanci,

To już 20-y rok działalności Happy English- Brygida Biedroń. 20 interesujących lat, podczas których spotkałam ciekawych ludzi, znalazłam oddanych przyjaciół,  nauczyłam wielu języka angielskiego (choć niektórych nie zdołałam), 100% zdających różne egzaminy, zdało je.

great job

 

 

W tę 20-ą rocznicę podjęłam też kilka ważnych decyzji. 

Zdecydowałam, że rok szkolny 2021/2022 będę dalej prowadziła zajęcia tylko i wyłącznie online.

online

Uważam, że jest to sprawdzony sposób nauki, niosący ze sobą dużo pozytywnych rzeczy, zarówno dla mnie- prowadzącej i Was- uczących się. Nie widzę żadnych złych stron nauki online jeśli chodzi o nauczanie i możliwość absorpcji wiedzy.   Innymi słowy, moim zdaniem, jeśli ktoś rzeczywiście chce, robi wszystko żeby, to jest w stanie przyswoić język, chociażby w zakresie zadawalającym.

Pamiętajmy, jakąkolwiek drogą się uczymy, to tak naprawdę od chęci uczącego się zależy najwięcej. Nie jesteśmy w stanie zmusić nikogo do pracy, jeśli ktoś rzeczywiście nie znajduje w sobie chęci, trudno jest coś z tym zrobić. 

Drugą kwestią, a jest mi o niej trudno mówić, są finanse.

 

fee

Jak wszyscy widzimy, ceny żywności i usług poszły wyraźnie w górę. Wiemy, że osoby prowadzące działalność gospodarczą, są już, ale i będą dodatkowo obarczone zwiększonymi podatkami.

Z przykrością muszę powiedzieć, że byłam zmuszona do podniesienia cen, właściwie do poziomu cen w innych miejscach edukacji,  i że nie jestem już w stanie dawać jakiekolwiek zniżek za lekcje. ( cennik)

Mam nadzieję, że moi kursanci zrozumieją sytuację. Zakładam również, że życzą mi dobrze i pragną żebym zarabiała na poziomie powyżej najniższej płacy krajowej.

Zeszły rok szkolny zakończył się w dość zdrowotnie dramatycznych okolicznościach i nie byłam w stanie przypomnieć starym uczniom o zarezerwowaniu sobie miejsc na nadchodzący rok szkolny.

Ci najbardziej chętni, oczywiście, zrobili to sami. Innym chętnym, przypominam, że ilość miejsc jest ograniczona. Czuję również, że powinnam poinformować, że " najbardziej chodliwe" godziny zajęć są już zajęte. 

Cześć! 

Miło mi Was powitać. Starych kursantów, którzy są ze mną od lat stanowiąc rodzinę Happy English. Kursantów, którzy dołączyli do mnie w ostatnim roku i są  źródłem mojej radości oraz wszystkich tych, którzy tak chętnie zgłaszają się na zajęcia w możliwie szybko nadchodzącym terminie. Jest to dla mnie bardzo miłe, że Happy English- Brygida Biedroń już od prawie 20 lat cieszy się takim zainteresowaniem.

  Jak wszyscy doświadczamy, już od ponad roku żyjemy w pandemii, mając jej dość na różne sposoby, co oczywiście jest zrozumiałe. Kolejny raz stanęłam przed podjęciem ważnej decyzji dotyczącej nadchodzącego roku szkolnego i sposobu prowadzenia zajęć. Niestety, dalej jest bardzo ciężko stwierdzić - specjalistom, a co dopiero nam- w jakim kierunku to wszystko będzie szło. Trzecia fala pandemii dalej szaleje, spodziewane są nowe warianty wirusa i kolejne fale choroby. Szczepienia się rozkręcają co rokuje pozytywnie na przyszłość, choć nie wiadomo ile osób będzie się chciało zaszczepić. 

 Zawsze uważałam, że polityka mojej firmy powinna być klarowna i przedstawiona wcześniej, żeby wszyscy mogli się zastanowić i podjąć swoje decyzje na przyszłość.

images

 

 

Biorąc pod uwagę dobro i bezpieczeństwo swoje i Was, będąc po licznych rozmowach z moimi kursantami, decyduję się na dalsze prowadzenie zajęć online, przynajmniej do końca roku 2021.

Jeśli sytuacja się zmieni na lepsze i rzeczywiście pandemia się wygasi, wiedząc, że część z Was będzie wolała wrócić do nauki stacjonarnej, od stycznia 2022 wrócę do zajęć stacjonarnych przez 2 - 3 dni w tygodniu, w zależności od zainteresowania tym typem zajęć.

Jednak chcę powiedzieć, że większość zaakceptowała pozytywne strony lekcji online, takie jak bycie w zaciszu swojego domu i możliwość lepszego skoncentrowania się, brak potrzeby dojazdu na zajęcia, co jest wielką oszczędnością czasu, możliwość nauki w mojej firmie dla osób z innych miast i krajów. Dlatego będę chciała żeby lekcje online zostały w znacznej części w ofercie firmy.

Z pewnością wszystkie zajęcia dopołudniowe będą prowadzone tylko online, co jest związane z moim " kursowaniem" między firmą a domem, jest to męczące i pochłania czas. Będzie możliwość odbycia lekcji stacjonarnych raz na miesiąc, jeśli ktoś będzie miał taką potrzebę spotkania się.

Zachęcona przez wiele osób, wprowadzam też nową formę zajęć dodatkowych - konwersacji, tzw. " Saturday English Walks" - sobotnie spacery z jedną lub do trzech osób, podczas których mówimy tylko po angielsku. 

Dla przejrzystości sytuacji, będę wdzięczna jak spojrzycie jeszcze raz na cennik i regulamin firmy.

Ilość wolnych miejsc na nowy rok szkolny jest już bardzo ograniczona, proszę więc o podjęcie szybkiej decyzji dotyczącej zajęć w przyszłym roku szkolnym. 

Od wielu lat udawało mi się nie podnosić opłat za zajęcia, niestety biorąc pod uwagę galopującą inflację oraz obowiązujący koszt zajęć na rynku, zmuszona jestem do podniesienia cen. Wszystkie ceny dotychczas odbywających się lekcji, do końca czerwca 2021, zostają bez zmian.

W cenniku pojawiła się dodatkowa możliwość zajęć indywidualnych, 60-o minutowych. 

merry everything and happy always craft stamp

 Kursantom i przyjaciołom Happy English- Brygida Biedroń, którzy obchodzą Święta Bożego Narodzenia, życzę spełnienia duchowego. Tym, którzy czerpią duchowość z innych źródeł, życzę spokojnego czasu i radości. Wszystkim życzę dużo zdrowia w tym dalej trudnym czasie.

Życzę również spokojnego 2021! Obyśmy odnaleźli optymizm. 

 

Dzień Dobry,

Mam dodatkowe informacje dotyczące naboru na kursy języka angielskiego w nowym roku szkolnym

- zajęcia będą się odbywać online

- jest jeszcze kilka wolnych terminów, możecie dzwonić! Nie czekajcie z podejmowaniem decyzji.

- są 3 miejsca dla młodszej młodzieży, 13- latki

- w sparwie zajęć proszę dzwonić od 17go sierpnia, w godzinach 9.00 do 19.00

 

 Dziękuję! wszystkim moim kursantom i osobom z którymi współpracowałam i dalej współpracuję, za kończący się rok szkolny! - Mimo dalej galopującej pandemii, życzę Wszystkim dobrych wakacji, ale proszę, nie zapomnijcie o angielskim.

Jak pamiętacie z poprzednich postów, post 1 post 2, rok szkolny 2020/2021 będzie rokiem wyłącznie zajęć online, na które już raczej nie dysponuję wolnymi miejscami,jak zawsze spóźnialscy mogą zapisywać się na listę oczekujących.

Oferta " Konsultacje"

- dla wszystkich, którzy potrzebują tylko jednorazowych konsultacji z j. angielskiego, ceny w/g cennika za prowadzenie zajęć indywidualnych.

Nowa oferta "Pakiet Językowy"

 comiesięczny stały abonament skierowany do małych firm oraz freelancer'ów, wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą i mają w pracy do czynienia z językiem angielskim, a nie są swojego angielskiego pewni na tyle, że potrzebują pomocy w tym zakresie.

Co oferuje?

Pakiet 150 - Stałą opłatę miesięczną PLN 150 a w niej:

- sprawdzenie i poprawę już wcześniej napisanych tekstów, do 3500 znaków/ miesiąc lub

-  tłumaczenie 2 tekstów, do 3000 znaków każdy

-drobne konsultacje z j. angielskiego

Pakiet 200 - stałą opłatę miesięczną PLN 200, a w niej:

- sprawdzenie i poprawę wcześniej napisanych tekstów do 5000 znaków/ miesiąc lub

- tłumaczenie 3 tekstów do 2500 znaków każdy, drobne konsultacje z j. angielskiego 

Zainteresowani - łapcie okazje, ilość pakietów jest ograniczona. Zapraszam do współpracy!

Ostatnie miejsca - Trwają zapisy na zajęcia prowadzone online, w roku szkolnym 2020/ 2021.

hurry

- Lekcje będą się odbywać na platformie Whereby.

- Z przyjemnością zawiadamiam, że mimo inflacji i innych trudności, udało się utrzymać ceny zajęć z poprzednich lat - sprawdź cennik.

- Ilość miejsc jest bardzo ograniczona, warto więc podjąć decyzję jak najszybciej. Jeśli chcesz się zapisać - zadzwoń lub napisz maila.

Pamiętaj, warto się pospieszyć. 

Nasze Happy English to nie tylko firma językowa, ale również rodzaj wspólnoty, którą wszyscy tworzymy, wspólnota ludzi, którzy z czasem stali się znajomymi, a nawet przyjaciółmi. Dlatego pozwalam sobie napisać wpis bardziej osobisty na temat tego co może będzie od września w firmie. 

 OK, prawda jest taka, że nikt nie zna dobrej odpowiedzi w zakresie pandemii. Nie wiemy kiedy pandemia się skończy, jaka będzie ilość testów robionych w kraju, co może nam powiedzieć czy jesteśmy zdrowi, nie wiemy czy i kiedy przyjdzie druga fala, itd. itp.

Wiecie również, że od lat opiekuję się chorą mamą, której zdrowie, powiedzmy sobie jasno, raczej się nie polepsza, a wręcz przeciwnie. Potrzebuje więcej uwagi i opieki, a ja, wbrew niektórym "dobrym radom" znajomych, nie oddam jej w ręce tzw opieki społecznej.

Czyli sytuacja dwojako jest niepewna, a decyzje dotyczące przyszłego roku szkolnego trzeba podjąć ( prowadząc rozsądną politykę firmy).

Myślę więc,że będzie fair w stosunku do Was i przyszłych kursantów, jeśli zrobię tak:

- zajęcia grupowe od września / października będą się odbywać tylko online,( nie tylko ze względów prywatnych, ale również nie będę mogła zagwarantować odpowiedniej odległości między członkami grup)

- większość zajęć indywidualnych też będzie online, ( w przypadku lekcji indywidualnych, o ile stan epidemiologiczny w kraju i moja sytuacja prywatna będą optymistyczne, będę rozważać część zajęć indywidualnych sposobem stacjonarnym, ta kwestia do dalszego przemyślenia). *

Ceny zajęć online pozostaną takie jak w roku szkolnym 2019/2020. Rachunki będą wypisywane raz na miesiąc, do odbioru we wcześniej ustalony sposób. Płatności za zajęcia online - przelewem na konto lub blikiem na telefon lub inną aplikacją o której jeszcze nie myślałam.

Wiem, że dużo osób nie jest przyzwyczajona do pracy online, choć muszę powiedzieć, że ta forma nauki jest zupełnie "spoko", bez problemów można uczyć się wszystkiego tego, czym zajmujemy się na zajęciach stacjonarnych. Ba! nawet można plotkować, co bardzo lubicie ;))

Zdaję sobie również sprawę, że sytuacja niektórych z Was mogła się już zmienić lub zmieni się w związku z pandemią.

Dlatego, żeby być fair w stosunku do mnie, ale też, chcąc zapewnić jak najlepsze zajęcia online ( będę musiała podjąć pewne decyzje finansowe z tym związane ), poproszę Wszystkich o dogłębne przemyślenie czy będziecie dalej uczestniczyć w zajęciach. O informację poproszę w wygodny dla Was sposób.

 

* Oczywiście, jeśli wszystkie czynniki się zmienią, wrócimy do zajęć stacjonarnych

Jasne jest, że kocham Was wszystkich, bez względu na podjętą decyzję. 

Hello!

In these hard times, online lessons are even more important than before.That is why I am opening my language firm for international students. 

I offer complex online ESL lessons, including grammar, reading, and speaking. Everything during 55-minute ESL meetings at the Whereby platform.

Who am I?

-I am an ESL tutor with 30 years of experience

- I have The Certificate In English Language Teaching To Adults ( CELTA) issued by Cambridge University

-working both in Poland and abroad

-  a proud owner of my language firm for the last 18 years, co-operating with a lot of individual students as well as businesses form Poland and around the world.

 

Price list:

1 on 1 lesson - €15 / $16

a group of 2 students - €8/ $10 per person

a group of 3 students- €7/$7 per person

Payments: PayPal Pay Me - PayPalMe or transfers to my bank account.

Everybody who is interested in the lessons please e-mail me at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.