1920x100 firma

Hello!

Pierwszy tydzień nauki za nami. Oto kilka kwestii, którymi zajmowaliśmy się.

Powtórka czasów

- Przede wszystkim powtórką czasów, Present Simple,czasowniki Be, Can i Have dla przykładu. Omówiliśmy kiedy je stosujemy - grupa 8-kl i 5-kl

Wcześniejszą lekcję o czasach prostych i ciągłych znajdziecie klikając na poniższy link

Czasy ciągłe i proste

66-day challenge

- Podjęliśmy decyzję o czymś co nazwałam 66-day challenge, przez 66 dni, codziennie, przez 7 minut uczymy się angielskiego. Pamiętamy, że nasz mózg woli małe dawki, ale często i regularnie.

Befriend your dictionary

- Z niektórymi kursantami poznaliśmy nowe słowa, oraz doszłiśmy do wniosku o rozbudowaniu naszego słownictwa, przez wprowadzenie ' befriend your dictionary", do każdego nowego słówka, znajdujecie jeden synonim i antonim.

Wymowa

- Również z najmłodszymi przećwiczyliśmy wymowę dźwięków "th", dźwięcznego i bezdźwięcznego, na przykładach wyrazów: " there', "mother" oraz " thank you" i "think". Doszłiśmy do porozumienia, że nie wstydzimy się troszkę pokazać nasze języki i przy dźwięcznym "th" z językiem między zębamy staramy się powiedzieć literkę "z", a w bezdźwięcznym literkę "s". Ustaliliśmy jednak, że pamiętamy żeby podczas ćwiczeń i mówienia tych dźwięków, nie przygryźć sobie języków ;))

Starszą lekcję o wymowie dźwięków "th", znajdziecie klikając na poniższy link

Dźwięki "th"

Zawsze pametajcie o zaglądnięciu do Students Corner na tes stronie internetowej, gdzie znajdziecie kilka, mam nadzieję, przydatnych lekcji.

BB